Coś dla Panów i nie tylko

Jun 6, 2017 at 1:11 am

Coś dla Panów i nie tylko
Dlaczego z wiekiem spada popęd seksualny i jak temu zaradzić ?
Libido, pod tym pojęciem kryje się szeroko pojęty popęd seksualny każdego człowieka. Jest to psychiczny sposób na wyrażenia swego pobudzenia, które wychodzi z wnętrza naszego organizmu. Tak naprawdę służy ono do zaspokajania naszych seksualnych potrzeb.
Skąd to libido?
Na seksualność każdego człowieka wpływ mają czynniki biologiczne i psychiczne, ale także pewne elementy społeczne i kulturowe. Popęd seksualny na odpowiednim poziomie związany jest niejednokrotnie z właściwym działaniem ośrodkowego nerwowego układu.
Spadek libido przychodzi z wiekiem
Mimo, że w poprzednim stuleciu nastąpił dosyć szybki rozwój medycyny, to jednak nie potrafimy zatrzymać procesów starzenia się, ani też nie można zagwarantować sobie powodzenia w miłości. Można natomiast doskonale radzić sobie z przywracaniem sprawności w sprawach intymnych. Z pewnością niejeden pan zawsze chce być doskonałym kochankiem. Niestety w wielu przypadkach nie jest to już możliwe. Bowiem wraz z upływem lat sprawność seksualna i wydolność powoli wygasa. Starzenie się naszego organizmu zaburza działanie wielu naszych organów. Zaburza również życie płciowe każdego mężczyzny.
Obecnie wielu mężczyzn odwiedza gabinety lekarskie i narzekają na spadek sprawności seksualnej oraz na zmniejszenie popędu. Słabe libido mężczyzn to bardzo częsta przypadłość. Utrata seksualnych potrzeb mężczyzny bardzo utrudnia aktywność tej jakże istotnej sfery.
Kryzys męski przychodzi w różnym wieku. Zazwyczaj jednak są to objawy, które zauważalne są już u mężczyzn pięćdziesięcioletnich. Ale zdarzają się u mężczyzn po czterdziestce, bądź znacznie wcześniej. Spada męskie libido, a ponadto skóra wiotczeje. W tym czasie obserwuje się też mniejsze zainteresowanie sferą seksualną. Niestety w okresie męskiego przekwitania wzwód znacznie jest słabszy oraz wymaga nieco dłuższej stymulacji. A to wielu mężczyznom przeszkadza.
Mimo, że spadek męskiej sprawności seksualnej jest nieuchronnie odmierzany przez ich zegar biologiczny oraz nakręcony sprężyną genetyczną kilka czynników może przyspieszyć bądź znacznie opóźnić jego postęp. A zatem papierosy, stresy, alkohol, choroby, a także nieodpowiednia dieta i brak ruchu to istni sprzymierzeńcy spadku męskiego libido i impotencji. Wymienione czynniki powodować mogą, że pierwsze objawy spadku atrakcyjności seksualnej oraz libido wystąpią u mężczyzny bardzo wcześnie.
Libido mężczyzn można wspomóc!
Sposobów, by przywrócić dawniejszą sprawność seksualną mężczyzny jest dosyć dużo. Bardzo popularne stają się różnego rodzaju specyfiki apteczne. Wśród nich najczęściej wymienia się preparaty w postaci tabletek, żele wzmagające miłosne doznania, a także kremy do zastosowania miejscowego. Warto wspomnieć, że tego typu produkty warto zaopatrywać się z bardzo wiarygodnego źródła, bowiem tylko wtedy możemy uniknąć wielu nieprzyjemnych skutków.
Jak wynika z najnowszych doniesień amerykańskich naukowców jeden z kwasów omega-3: DHA, jest bardzo ważny dla męskiej płodności, a jego niedobór może stać za niektórymi przypadkami bezpłodności.
Kwasy omega-3 i płodność
Badacze wzięli pod lupę kwas DHA (kwas dokozaheksaenowy – jeden z kwasów omega-3). Dlaczego ten? Niektóre badania donosiły, ze u pacjentów leczących się na bezpłodność obserwowano niedobór DHA. Badania przeprowadzono na myszach. Zaobserwowano, że u gryzoni z niedoborami DHA liczba plemników obecna w spermie jest “skrajnie mała”. Ponadto plemniki miały ograniczoną zdolność poruszania się. W rezultacie samce myszy były bezpłodne.
Jednak tę bezpłodność, dało się odwrócić poprzez dodawanie do pożywienia DHA. “To było niesamowite. Gdy karmiliśmy samce DHA wszystkich nieprawidłowości w plemnikach udawało się uniknąć” – wyjaśnia jeden z naukowców prowadzących eksperyment..
Wyniki badań amerykańskich naukowców są przełomowe. Dowodzą, że kwas DHA reguluje proces powstawania spermy. Stąd ich ogromna rola w płodności męskiej.

Kwasy omega 3 regenerują układ nerwowy i pobudzają gruczoły hormonalne do wytwarzania większych ilości substancji odpowiedzialnych za popęd seksualny.
Dlatego polecam każdemu dojrzałemu mężczyźnie olej lniany NOVALIN, który w doskonały sposób uzupełni niedobory kwasów z grupy omega 3 i pozwoli przywrócić sprawność seksualną w połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami fizycznymi.
Mgr farm. Katarzyna Łozińska
416 949 9002