NOVALIN – Jak używać ?

Aug 16, 2017 at 1:55 am

NOVALIN – Jak używać ?
W odpowiedzi na liczne zapytania dotyczące stosowania oleju lnianego NOVALIN poniżej informacje jak go używać :

1. Osoby zdrowe chcące zabezpieczyć się przed chorobami – 2 łyżki stołowe dziennie (30 ml) , najlepiej w postaci pasty z białym serem lub z dowolnym posiłkiem, jako dodatek do surówek , sałatek, można dodać do zupy, polać ziemniaki lub ryż.
2. Osoby chore na tzw. „choroby cywilizacyjne” typu: cukrzyca, nadciśnienie, choroby tarczycy, choroby serca i układu krążenia, reumatyzm, wysoki cholesterol, jaskra, choroby wieku podeszłego, kobiety ciężarne w pierwszym trymestrze, migrena, choroby skóry, choroby układu trawiennego, otłuszczenie wątroby i wiele innych – 3-4 łyżki (45-60 ml ) – najlepiej w postaci pasty z białym serem lub z dowolnym posiłkiem, jako dodatek do surówek , sałatek, można dodać do zupy, polać ziemniaki lub ryż.
3. Osoby bardzo ciężko chore w tym na choroby nowotworowe – 6-8 łyżek koniecznie w postaci pasty z białym serem.
4. DZIECI CHORE I ZDROWE- Dawka oleju dla dzieci chorych i zdrowych jest jednakowa i wynosi: 1 g (dzieci do 7 lat) lub 0,6 g (dzieci powyżej 7 roku życia) oleju lnianego na każdy kilogram masy ciała.
Zwiększone dawki oleju lnianego NOVALIN stosujemy przez 2-3 miesiące. Po tym czasie organizm zostaje wysycony i należy stosować 2 łyżki dziennie.
SPOSÓB PRZYRZĄDZANIA PASTY

1. 10-15 dkg białego sera (twarogu)
2. Odpowiednia dawka Novalin
3. Jogurt naturalny

Składniki pasty należy miksować blenderem, mikserem z końcówką z nożykami lub w mikserze z tzw. dzbankiem (nie ubijakiem do piany, czy w mieszadle do ciasta) przez około 3-5 minut – do momentu uzyskania jednolitej, nierozwarstwiającej się masy. Pasta ma mieć konsystencję majonezu, lub płynnego kremu
Zmiksowanie zawierającego nienasycone kwasy oleju lnianego z serem ma na celu utworzenie emulsji. Umożliwia to bardzo szybkie wchłanianie kwasów tłuszczowych w przewodzie pokarmowym i transportowanie do komórek ciała. Łatwe wchłanianie oleju z pasty nie obciąża woreczka żółciowego, wątroby i trzustki. Obecność aminokwasów siarczkowych w twarogu stabilizuje wiązania nienasycone kwasów tłuszczowych i nie dopuszcza do zbyt szybkiego utleniania się tych wiązań, tak, by organizm mógł w pełni wykorzystać kwasy tłuszczowe. Połączenie białkowo-olejowe jest zalecane, jako najlepsza forma przyjmowania dużych dawek oleju (6-8 łyżek dziennie); przy ilości oleju do 3 łyżek dziennie nie jest to konieczne.

NOVALIN UŻYWAMY TYLKO NA ZIMNO – NIE GOTOWAĆ I NIE SMAŻYĆ !!!

ZALECENIA DOTYCZĄCE PASTY

• Olej lniany w postaci PASTY należy jeść codziennie.
• Najlepiej gdy PASTA jest spożywana rano, razem z muesli, płatkami zbożowymi, łyżką zmielonego siemienia lnianego i utartym jabłkiem.
• Gotową PASTĘ można przyprawiać do smaku według własnych upodobań (dodając sól, dowolne przyprawy, dowolne zioła, czosnek, warzywa, owoce).
• PASTA może być osobnym posiłkiem; ale może równie dobrze być podzielona na kilka porcji i być składnikiem innych dań (dipy, sosy, nadzienie do naleśników smażonych na tefalu). PASTĄ można zabielać zupy (bezpośrednio przed podaniem).
• Olej można miksować z samym jogurtem, kefirem czy maślanką, sokiem z cytryny i wodą – zrobić koktajl. Ten sposób podawania oleju lnianego polecamy osobom mającym kłopoty z połykaniem i osom karmionym przez sondę.
• PASTĘ (nieprzyprawioną) można przechowywać w lodówce najdłużej do następnego dnia.
• PASTY nie należy gotować ani zapiekać. Oleju lnianego zimno tłoczonego nie należy używać do smażenia, gdyż pod wpływem wysokiej temperatury bardzo szybko się utlenia!

DLACZEGO NIE MA ZAGROŻENIA PRZEDAWKOWANIA OLEJU LNIANEGO PRZY JEGO STAŁYM PRZYJMOWANIU

Kwasy NNKT nie są syntetyzowane przez nasz organizm i z tego względu muszą być ciągle dostarczane wraz z pożywianiem. Kwas omega-3 (ALA) zawarty w oleju lnianym wykorzystywany jest w pierwszej kolejności do budowy błon biologicznych wszystkich komórek organizmu, syntezy hormonów tkankowych i w nieznacznym stopniu wykorzystywany jako źródło energii. W organizmie ALA przekształcany jest do innych potrzebnych organizmowi kwasów z rodziny omega-3 – kwasu dokozaheksaenowego (DHA) i eikozapentaenowego (EPA). Odwrotna reakcja natomiast nie zachodzi, tzn. DHA i EPA nie są przekształcane z powrotem do kwasu ALA, w związku z tym ALA nie kumuluje się w organizmie i nie ma zagrożenia jego „przedawkowania”.
Olej lniany, przyjmowany w podanych ilościach nie stwarza zagrożenia przedawkowania go. Ilość oleju, która dawałaby odczuwalne, negatywne objawy jest o wiele wyższa, np. 2 szklanki. Nadmiar oleju nie wchłonięty przez jelita będzie miał wtedy działanie przeczyszczające.

Mgr farm. Katarzyna Łozińska
416 949 9002